Dva vzorové Teamy – VGC 2017

Zde budu skladovat  základní týmy s kterými se lehce hraje

Co dělat s pastebinem? Zkopírujte tento text a potom ho nahrajte do teambuilderu na pokemon showdown.


Sun Team

Pastebin

Torkoal @ Charcoal
Ability: Drought
Level: 50
EVs: 252 HP / 4 Def / 252 SpA
Quiet Nature
IVs: 0 Atk / 0 Spe
– Eruption
– Heat Wave
– Protect
– Solar Beam

Lilligant @ Focus Sash
Ability: Chlorophyll
Level: 50
EVs: 4 HP / 252 SpA / 252 Spe
Timid Nature
IVs: 0 Atk
– Leaf Storm
– Sleep Powder
– Protect
– After You

Mimikyu @ Mental Herb
Ability: Disguise
Level: 50
EVs: 252 HP / 72 Atk / 172 Def / 12 SpD
Relaxed Nature
IVs: 0 Spe
– Shadow Claw
– Play Rough
– Trick Room
– Psych Up

Snorlax @ Figy Berry
Ability: Gluttony
Level: 50
EVs: 4 HP / 252 Atk / 252 Def
Brave Nature
IVs: 0 Spe
– Belly Drum
– Rock Slide
– Return
– Recycle

Sexy Cocroach (Pheromosa) @ Fightinium Z
Ability: Beast Boost
EVs: 4 Atk / 252 SpA / 252 Spe
Naive Nature
– Focus Blast
– Ice Beam
– Protect
– Poison Jab

Tapu Lele @ Choice Scarf
Ability: Psychic Surge
Level: 50
EVs: 4 HP / 252 SpA / 252 Spe
Timid Nature
IVs: 0 Atk
– Psybeam
– Moonblast
– Dazzling Gleam
– Thunderbolt

[collapse]

Možné týmové kombinace aneb jak hrát s touto sestavou


Maximální využití slunceTorkoalTorkoal + LilligantLilligant , záloha je PheromosaPheromosa + Tapu LeleTapu Lele

Většinou začněte hru tím , že nakombinujete útoky after you a eruption , toto zrychlí torkoala natolik , že bude útočit první a zmasakruje vše co je v cestě útokem jménem eruption.
Pokud uvidíte pokémona jménem tapu koko na oponentově týmu , vyměnte torkoala za tapu lele a použíjte sleep powder na pokémonovi , o kterým si myslýte že ve hře zůstane a nevymění se na tapu koko , pokud už ve hře je tapu koko , použíjte slee powder na druhého pokémona. Pokračujte ve hře tak , že použijete psychic na tapu koko a vyměníte na pheromosu která to zmasakruje útokem Focus Blast skombinovaná s Fightinium Z…


Maximální využití útoku Trick RoomMimikyuMimikyu + Pheromosa Pheromosa , záloha je  SnorlaxSnorlax + TorkoalTorkoal

Začnete tím , že použijete Focus Blast skombinovaný s Fightinium Z , snažte se knock outovat nepřátelského pokémona a potom doufejte že vám pheromosu porazí , Mimikyu ať použije Trick Room , potom vyměňte za poraženou pheromosu snorlaxe , Poté snorlax použije Belly drum a tím si zvýší attack na čtyřnásobek , mimikyu použije psych up a okopíruje zvýšení statů , nyní všechno zničte , máte ještě torkoala v záloze který to doničí.


Maximálni Využití kombinace Pheromosa a Tapu LelePheromosaPheromosa + Tapu LeleTapu Lele  , záloha je MimikyuMimikyu + SnorlaxSnorlax

Začnete tím  , že použijete Focus Blast skombinovaný s Fightinium Z a ať Tapu Lele použije adekvátní útok na oponentova druhého pokémona nebo doničí zbytek (útokem Dazzling Gleam) co pheromosa neporazila skombinovaným útokem. Ničte oponenta dokud to jde a až vám porazí pokémona , dejte do hry Mimikyu. Použíjte trick room a až vám porazí i druhého pokémona , Snorlax si zčtyřnásobí attack útokem Belly Drum , Mimikyu ho okopíruje a vy zničíte zbytky oponentova týmu.


Torkoal

Torkoal

Torkoal by měl používat eruption dokud má nad 66% HP , poté začněte používat Heat Wave
Tento pokémon by měl hlavně škvařit oponenta ohnivými útoky , ale k tomu potřebuje pomoc od Lilliganta s útokem After you nebo od Mimikyua s útokem Trick Room.
Proč? Protože tento pokémon je nejpomalejši ze hry , tento tým se zaměřuje na to , aby útočil jako první a zničil tak oponentův tým , sám a pomalý nic nezmůže…

[collapse]

Lilligant

Lilligant

Lilligantova role je uskutečněna pouze s kombinací s torkoalem , tím si zvýší rychlost na dvojnásobek a může rychle uspávat útokem Sleep Powder nebo pomáhat torkoalovi útokem after you tím že mu propůjčí svou rychlost , také může zaútočit útokem leaf storm , který hodně bolí , ale sníží special attack na polovinu po použití…

[collapse]

Tapu Lele

Tapu Lele
Tapu Lele má přijít a rychle porazit nepřátelské pokémony nebo odklidit zbytek za pomocí útoku Dazzling Gleam který zasahuej oba nepřátelské pokémony , Moonblast by se měl používat proti pokémonovi Garchomp a psychic proti všemu ostatnímu , ale pokud je to celsteela snažte se jí dodělat útokem Thunderbolt.

[collapse]

Pheromosa

Pheromosa
Pheromosa má jedinou roli : Přijít , použit Z focus Blast který odklidí vše co je v cestě svou mohutnou silou , získat % bonus do special attack a snažit se odklidit další pokémony ještě zvýšenou silou , tento pokémon se ale dá knock outvat velmi rychle , takže nečekejte že bude ničit dlouho , ale pořád za to stojí!

[collapse]

Mimikyu

Mimikyu
Tento pokémon zajišťuje že se použije útok a nastolí se efekt pod stejným jménem Trick Room a poté si zkopíruje zvýšené staty od snorlaxe , má také dobrý použití proti Garchompovi (útokem play rough) a Tapu Lele (útokem shadow claw) , což je vždy vítáno.

[collapse]

Snorlax

Snorlax
Tento pokémon po použití útoku Trick Room je skoro nezastavitelný , poté co si zčtyřnásobí útok a poté se díky kombinaci Figy Berry a Glutonny vyléčí zpět na % HP se jeho ničívá síla zvýší na tolik , že knock outuje každého pokémona ve hře a tím že se vyléčí znamená , že jeden nepřitelův útok ho jen tak neodrovná , také může použít útok rock slide , který zasahuje oba nepřátelské pokémony , sice né takovou silou , ale pořád to sakra bolí.

[collapse]

 Rain Team

Pastebin

Pelipper @ Focus Sash
Ability: Drizzle
EVs: 4 HP / 252 SpA / 252 Spe
Timid Nature
IVs: 0 Atk
– Hurricane
– Scald
– Tailwind
– Protect

Golduck @ Waterium Z
Ability: Swift Swim
EVs: 4 HP / 252 SpA / 252 Spe
Modest Nature
IVs: 0 Atk
– Hydro Pump
– Ice Beam
– Scald
– Protect

Tapu Koko @ Life Orb
Ability: Electric Surge
EVs: 4 HP / 252 SpA / 252 Spe
Timid Nature
IVs: 0 Atk
– Volt Switch
– Dazzling Gleam
– Thunder
– Protect

Buzzwole @ Assault Vest
Ability: Beast Boost
Level: 50
EVs: 20 HP / 76 Atk / 4 Def / 252 SpD / 156 Spe
Adamant Nature
– Superpower
– Leech Life
– Poison Jab
– Ice Punch

Muk-Alola @ Figy Berry
Ability: Gluttony
Level: 50
EVs: 252 HP / 188 Atk / 20 Def / 20 SpD / 28 Spe
Adamant Nature
– Poison Jab
– Knock Off
– Curse
– Protect

Porygon2 @ Eviolite
Ability: Download
Level: 50
EVs: 236 HP / 12 Atk / 100 Def / 4 SpA / 156 SpD
Sassy Nature
IVs: 0 Spe
– Return
– Ice Beam
– Recover
– Trick Room

[collapse]

Možné týmové kombinace aneb jak hrát s tímto týmem


PelipperPelipper + Golduck Golduck , záloha je Tapu Koko + BuzzwoleBuzzwole

Cílem je , aby váš Golduck hned první kolo odstranil napřátelského pokémona silou Hydro vortexu (kombinací s hydro pumpou) , pomáhá tomu ttaké fakt , že za deště tento pokémon dosahuje rychlosti 300 , což znamená že je rychlejší než jakýkoliv pokémon ve hře. Pelipper použije buď ofenzivní útok pokud nepřítelův pokémon je slabí proti jeho útku , nebo tailwindu aby pomohl buzzwolovi v zadu zničit nepřátelský tým s pomocí dvojnásobné rychlosti. Golduck poté útočí do té doby dokud nepadne , poté nastupuje buď tapu koko nebo buzzwole , vpusťte do hry toho , kdo je v tu chvíli výhodnější. s dopomocí tailwindu by neměl být problém zničit oponenta.


PelipperPelipper + Tapu Koko , záloha je BuzzwoleBuzzwole + 089AMS.pngMuk-Alola

Cílem je zničit oponenta silnými vodními a elektrickými útoky a poté použit tailwind aby váš muk a buzzwole zničili oponenta až vaše první dva pokémony porazí. První útoky by měly být thunder protože je v děšti 100% že zasáhne a tailwind aby váš pelipper a vaši ostatní pokémoni v záloze měly rychlostní výhodu. Poté ničíte dokud oponenta neporazíte. Mimochodem pod tailwindem je muk rychlejší než tapu lele , využíjte toho!


Porygon2Porygon2 + Tapu Koko , záloha je BuzzwoleBuzzwole + 089AMS.pngMuk-Alola

Cílem je , aby váš Porygon2 použil útok trick room , a poté aby s dopomocí muka a buzzwola za této rychlostní výhody porazily nepřítele. Muk může použít urse aby byl ještě pomalejší a zvýšil si ještě k tomu útočnou sílu a i defence. Buzzwole také dobře ničí nepřátelské linie svými útoky , ale nevpouštějte ho do hry dokud není muk poražen nebo nemá ofenzivní typovou výhodu. Porygon2 dokáže krýt muka svým ice beamem od garchompa tím , že garchompa rovnou na jednu ránu knock outuje. Muk si může zatím zvyšovat staty , ale není doporučeno tento útok použít více než jednou , trcik room totiž není nekonečný. na začátkuu hry by měl použít tapu koko volt switch , ubrat trochu HP a poté se na konci hry znovu objevit  po efektu trick roomu a dokončit pomocí své rychlosti hodně oslabené pokémony na oponentově straně.


Pelipper

Pelipper

Tento pokémon je využíván pro svoji schopnost přivolat déšť a tím tvoří tuto týmovou synergii. Golduck déšť využívá zdvojnásobením rychlosti , Tapu Koko má 100% přesný útok Thunder. Pelipper by měl používát scald co nejvíce když chcete aby ubíral životní sílu oponenta. Hurricane používáme pokud je oponentův pokémon je travní typ či odolává svým typem proti vodním útokům. Když potřebujeme rychlostní výhodu , použijeme útok Tailwind a tím zdvjonásobíme rychlost našeho týmu po tři kola.

[collapse]
Golduck

Golduck

Golduck je velice jednoduchý pokémon. Díky dešti se mu zdvojnásobí rychlost a díky itemu Waterium Z má pod palcem útok síly 185 který je ještě za deště zesílen o 50%. Ice beam je pro travní typy a garchompa který je proti tomu 4x typové slabí. Hydro Pump ser používá pouze s kombinací Waterium Z a útok scald je používán pro 100% přesný konsistetní vodní útok.

[collapse]
Tapu Koko

Tapu koko ej elektrický pokémon který je rád pod deštěm pro to , že může používat útok thunder který je velmi silný. Dazzling Gleam zasahuje oba nepřátelské pokémony a může dobře dokončovat hry. Volt Swictch se využívá v přídě že chceme tapu koka dostat z bojiště , alechceme také ubrat nějaké HP , můžeme i někoho knock outovat nebo dokončit oslabeného pokémona a poté se stáhneme dokud nebude čas znovu využít tapu koko ještě v lepší situaci a dokončit tak hru.

[collapse]
Buzzwole

Buzzwole

Buzzwole je velmi silný pokémon s mnoha útoky které můžou potrápit nepřítele. Superpower je silný útok který má tu výhodu , že děla dvakrát tolik pokémonůn jménem Porygon2 a Snorlax který jsou vždy problematičtí. Superpower také má STAB a dělá velké rány i pokud nemá zdvojnásobenou sílu. Ice Punch potrápí travní pokémony a hlavně garchompa , kterého na jednu ránu porazí. Poison Jab proti tapu pokémům je dvakrát tak efektivní , a všechny á na dvě rány. Leech Life může doplnit HP zpátky a potrápi Orangura. Tentto pokémon je většinou rychlejší než tapu fini nebo arcanine a oba pokud nemá 0.67 útoku z intimidate může na dvě rány knock outavat , využíjte toho! Také ho Tapu Koko nesrazí na dva Dazzling gleamy , přežije to díky itemu Assault Vest , také toho využíjte!

[collapse]
Muk-Alola

089AMS.png

Muk by se měl používat používat pouze za rychlostní výhody Trick Roomu či i Tailwindu v nějakým případech , ale pokud potrápí svými silnými jedovými a temnými útoky většinu oponenta týmu , můžete ho používat i jako pokémona s kterým začínáte hru. Muk by měl používat většinu času knock off aby odebral itemy nepřátelským pokémonům , může i odhodit berry který by vyléčil nepřátelského pokémona o 50% HP! Poison Jab by se měl používat pouze proti pokémonům které mají Z krystal nebo proti Tapu pokémonům. Curse se využívá pokud nemá muk co ofenzivního dělat nebo prostě pokud chcete zvýšit jeho ofenzivní výkonnost po zbytek Trick Roomu , cože je doporučeno použít hned první kolo Trcik Roomu co můžete!

[collapse]
Porygon2

Porygon2

Porygon2 by měl být ofenzivní pomocník. Pokud dostane o 50% zvýšený útok po vstupu do hry , používejte jako ofenzivní útok Return. Pokud dostane o 50% vylepšený specialní útok , používejte Ice Beam. Jeho ale hlavní využití je jeho možnost použít Trick Room , což vymění rychlostní pořadí pokémonů , tedy normálně nejpomalejší teď útočí jako první. Poté s dopomocí muka a buzzwola může uplně odrovnat celé týmy! Také se ale může léčit útokem recover , to využívejte v situcích kdy má namalé a chcete aby použil znovu trick room , nebojte se to použít v posledním kola trcik roomu pokud má i 70% , vyplatí se tento útok použít znovu. A pokud je to jeden na jednoho , lečte se a když vás oponenta neporazí ani na dva útoky , vhoďte tam Return či Ice beam a postupně tak oponenta poražte!

[collapse]

 

About Hamstermania 5 Articles
Autor webu PokemonVGC.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*